סוגי בגידות

בגידות הן לא דבר קל מבחינה רגשית, וכאשר זה מתרחש הדבר מציף אותנו ברגשות לא נעימים. כמובן שכל אדם מתמודד עם זה בצורה אחרת, אך בדרך כלל קשה מאוד לעבור לסדר היום. אך כאשר מתרחשת בגידה, בסופו של דבר צריך להחליט מה עושים הלאה. האם בני הזוג רוצים להתעלם מהבעיה, או לנסות לפתור את הבעיה בקשר הזוגי. או אולי זה חסר סיכוי. לצורך כך יש לנתח את הבגידה ולנסות לאפיין את המניעים שלה. כמובן שאין לנו מדע מדויק המחלק את הבגידות לסוגים, אך בכל זאת ניתן לאפיין כמה סוגים של בגידות בחיי הנישואין.

מקרה חד פעמי

יתכן שמדובר במקרה חד פעמי שבו גבר או אישה לא שלטו ביצרים ועשו את הטעות הזו. ולא רק שזהו מקרה חד פעמי, זהו מקרה שבו אין עירוב של רגשות ומי שבגד עשוי אף לחוות תחושות אשם ולהצטער על המעשה. במקרים כאלו אולי כדאי לנסות לשקול לנסות לשקם את מערכת היחסים והאמון בין בני הזוג.

מאהב/ת

כאשר יש לגבר מאהבת, או לאישה מאהב, הדבר הופך להיות יותר בעייתי. כאן מדובר כבר על קשר קבוע ועירוב של רגשות. זהו בהחלט דבר הצפוי לערער את הקשר הזוגי. בני ובנות זוג עשויים להגיע למצבים אלו כאשר הם חווים חוסר שביעות רצון בחיי הנישואין. כלומר זהו סימפטום של בעיות רציניות במערכת היחסים הזוגית.

דפוס קבוע

לעתים בגידות מעידות על דפוס התנהגות קבוע, למשל היום הגבר עם השכנה, מחר עם החברה הכי טובה או המזכירה שלו במשרד. זהו דפוס התנהגות בעייתי מאוד שאינו מאפשר לקיים קשר זוגי תקין. יתכן גם שמדובר בהתמכרות למין, התנהגות הרסנית הדורשת טיפול פסיכולוגי.

בגידות עם בני זוג מאותו המין

ישנם מקרים בהם אנשים חיים במיניות מודחקת. הם מסתירים את הנטיות המיניות שלהם מהסביבה הקרובה, וכך נכנסים למערכות יחסים הטרוסקסואליות, למרות שזו אינה נטייתם הטבעית. וככל שהם ידחיקו יותר את נטייתם המינית, כך היא תבער מבפנים ותוביל אותו לבצע מעשי בגידה עם בני אותו המין.

בגידות סייבר

כיום אנו חיים בעולם דיגיטלי בו ניתן לקיים שיחות צ‘אט בעלות תוכן מיני בקלי קלות. והתנהגויות שכאלו אף עשויות להיות ממכרות, בעיקר אצל גברים, וגובות מחיר מחיי הנישואין. למרות שרבים נוטים להתייחס לבגידות מסוג זה, שאין בהן מימוש פיזי, בקלות דעת, ישנם גם זוגות שבהם הדבר פוגע מאוד במערכת היחסים הזוגית ויכול להיות הרסני. זה יכול להעיד על בעיות רגשיות וחוסר סיפוק במערכת היחסים המינית. כל מקרה של בגידה מביא לבעיות בזוגיות וקשיים נפשיים, אך בסופו של דבר כל גבר או אישה צריכים לקחת את ההחלטה האם הם רוצים לעבור זאת יחדיו או לפרק את החבילה. זוהי החלטה אישית של הפרט.  

אהבתם את המאמר? שתפו אותו :)

שתפו בווטסאפ
שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין