איך אפשר להתגבר על בגידה?

ישנן דרכים רבות להתגבר על בגידה בזוגיות. אחד החשובים ביותר הוא על ידי דיאלוג פתוח וכנה עם בן הזוג. זה מאפשר לעבוד על הבעיות, ובתקווה, להמשיך הלאה מהתקופה הקשה הזו. חשוב שתשמרו על עצמכם גם בתקופה זו. ישנן דרכים רבות להתגבר על פרידה – בין אם זה לעסוק בתחביבים חדשים או לצאת יותר עם חברים או בני משפחה. יש כמה מערכות יחסים שקשה להתגבר עליהן. בגידה של אחד מבני הזוג יכולה להיות לעתים קשה מנשוא.

למרות שאולי אין דרך לבן הזוג הנבגד לסלוח לבוגד, תמיד יש תקווה לקשר. זה אפשרי עבור שני בני הזוג לעבוד דרך רגשותיהם ולהתקדם בחייהם. ניתן להתגבר על בגידה בזוגיות על ידי הבנת האופן שבו הבגידה השפיעה עליכם. הדבר החשוב ביותר לעשות לאחר שגיליתם על בגידה הוא להקדיש זמן לעצמכם. אתם צריכים לדעת שאתם לא סתם עוברים את זה לבד ושיש אנשים שאכפת להם מכם ורוצים לעזור לכם לעבור את זה. להתגבר על בגידה לוקח זמן, אבל זה שווה את זה בסופו של דבר.

כמה זמן לוקח להתגבר על בגידה?

בגידה היא דבר שקשה להתגבר עליו. זה יכול לקרות בכל מערכת יחסים ולפעמים קשה לדעת איפה האדם טעה. לעתים קרובות אנו רואים אנשים שנאבקים במעשה הבגידה, מנסים למצוא דרכים להתמודד עם המצב ולהמשיך ממנו. אנשים רבים יאמרו שזה דורש זמן וסבלנות. לחלקם, ייתכן שיחלפו שנים להתגבר על הבגידה שחוו. ייתכן שאחרים לעולם לא יוכלו להתגבר על הבגידה שחשו ולנצח יישארו במצב של חרטה או אשמה. הכאב הקשור בבגידה יכול להימשך זמן רב. זה לא נדיר שאנשים מרגישים חרטה, כעס ועצב לאחר בגידה.

האם להישאר בזוגיות לאחר הבגידה?

אסור להישאר במערכת יחסים לאחר בגידה אלא אם בן הזוג הראה סימנים של חרטה ונכונות לשנות את התנהגותו. כולנו יודעים שבגידה יכולה להיות מצב שקשה להתאושש ממנו. לא קל למצוא אושר וסיפוק לאחר שנבגדתם על ידי מי שאתם אוהבים. להישאר במערכת יחסים לאחר בגידה זה אף פעם לא קל, אבל זה יכול להיות שווה את זה במקרים מסוימים. ההחלטה אם להישאר במערכת יחסים או לא לאחר בגידה צריכה להיות תלויה במידת הצלחתכם להסתדר עם בן הזוג שלכם, כמה זמן אתם רוצה לבלות איתם ואיזה סוג של חיים הם אתם מעוניינים לחלוק איתם.

חשוב לציין שכל אדם הוא שונה וכל קשר הוא שונה ואין תשובות נכונות או לא נכונות במצב זה. הדבר היחיד שאתה יכול לעשות הוא לדון ברגשות שלכם עם בן הזוג ולנסות לעבוד על זה ביחד.

כדאי ללכת לטיפול זוגי אחרי מעשה בגידה של בן הזוג?

אנשים רבים שבגדו בהם בעבר, או ששוקלים לבגוד בעצמם, מרגישים לעתים קרובות שהם צריכים לדבר על כך עם בן הזוג שלהם. הם עשויים להרגיש שזה יעזור להם להמשיך הלאה ולהחלים מהטראומה של בגידה. עם זאת, יש הרבה ויכוחים האם ייעוץ זוגי לאחר בגידה מועיל או לא. יש המאמינים שייעוץ זוגי יכול לעזור לזוגות להתאושש מבגידה וללמוד כיצד לתקשר טוב יותר אחד עם השני. אחרים מאמינים שסוג זה של ייעוץ יכול להוביל למעגל של סליחה ופיוס, שעלול לגרום לבעיות נוספות בעתיד.

לייעוץ זוגי לאחר בגידה יש גם יתרונות כמו מקום ניטרלי לפרוק את כלל הרגשות וגם חסרונות כמו הגעה למסקנות לא נעימות עבור אנשים המעורבים בו. חשוב לשקול את היתרונות והחסרונות הללו לפני שמחליטים אם לעבור טיפול זוגי לאחר.

אהבתם את המאמר? שתפו אותו :)

שתפו בווטסאפ
שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין