גירושים עקב בגידה

בגידה עלולה להוביל לגירושים מכיוון שלעתים קרובות היא גורמת לכאב רגשי לשני הצדדים המעורבים. לדוגמה, אחד מבני הזוג עשוי להרגיש נבגד על ידי מעשי בן הזוג שלו בעוד שבן הזוג השני עלול להרגיש אשמה או בושה על מעשיו. בגידה היא אחת הסיבות השכיחות ביותר לגירושין. זה יכול לבוא עם הרבה השלכות שליליות, כולל מתח כלכלי ורגשי, שקשה להתגבר עליהם.

גירושין עקב בגידה הם אירוע מורכב. לא מדובר רק בהשפעה על בני הזוג, אלא גם על הילדים. ההשלכות של גירושין עקב בגידה הן רבות, והן משתנות בהתאם לבני הזוג ולמצבם. חלק מההשלכות כוללות:

– מצוקה רגשית

– לחץ כלכלי

– היעדר תמיכה חברתית

– אבל ודיכאון

בגידה היא נושא שקשה לדבר עליו ועלולות להיות לה השלכות הרסניות על נישואים. זו הסיבה שחשוב לזוגות להבין את ההשלכות האפשריות של גירושין עקב בגידה, כדי שיוכלו להגיע לגירושים הוגנים.

למה בגידה גורמת לגירושים?

בגידה היא בעיה רצינית שעלולה לגרום לכאב רב לאנשים המעורבים. יש לה השפעה משמעותית על מערכות יחסים והיא יכולה להוביל לגירושים. לאחר גילוי מעשה הבגידה אנשים רבים עדיין בהכחשה לגבי הבגידה וחושבים שהם יכולים לעבור את המשבר הזה ללא כל השלכות. אבל במציאות, לבגידה יכולה להיות השפעות ארוכות טווח על מערכת היחסים שלכם ולגרום לכם להרגיש מנותקים זה מזה מבחינה רגשית. בגידה היא לעתים קרובות אחת הסיבות העיקריות לכך שזוגות מחליטים לסיים את נישואיהם או מערכת היחסים שלהם, במיוחד כאשר הם לא רואים דרך לצאת מהבעיות שלהם.

מהן הזכויות המגיעות בהסכם גירושים עקב בגידה?

בהסכם גירושין יש הרבה דברים שבני הזוג צריכים להסכים עליהם. אחד הדברים הללו הוא אופן חלוקת הרכוש. עם זאת, לא תמיד ברור אילו זכויות יש לכם בהסכם אם בן הזוג שלכם בגד בכם. אולי תרצו לדעת אם אתם יכולים לשנות את דעתכם לגבי תנאים מסוימים בהסכם או אם אתם יכולים לבטל אותו לחלוטין. כדי לברר מידע כזה, כדאי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בדיני משפחה והסכמי גירושין.

כאשר צד אחד בנישואין מפר את ההסכם, על הצד השני לשקול מהן זכויותיו החוקיות מבחינת גירושין. אתם תמיד צריכים להיות מודעים לזכויות שלכם במהלך הליך הגירושין. אם אתם מרגישים שבן/בת הזוג שלכם לא פועלים בתום לב, אז כדאי לכם להתייעץ עם עורך דין או לקבל ייעוץ משפטי בכדי לדעת כיצד לנהוג.

האם צריך הסכמה של שני הצדדים בכדי להתגרש לאחר בגידה?

החוק תמיד היה מעורפל בשאלה האם אדם שנבגד על ידי בן/בת זוגו יכול להתגרש ללא הסכמתם. חוק הגירושין והפירוד קובע כי הסכמה של שני הצדדים לגירושין אינה נדרשת על פי חוק במקרה של בגידה. בגידה יכולה להיות מוגדרת כמצב שבו צד אחד לא נאמן או ביצע מעשה הגורם נזק לצד השני. בארצות הברית, נישואים בחוק נחשבים תקפים בכל המדינות. הדרך היחידה של זוג נשוי להתגרש היא אם אחד מבני הזוג מגיש בקשה לכך. עם זאת, ישנם כמה חריגים לכלל זה. אם אחד מבני הזוג ניאף או לא נאמן, אז בן הזוג השני יכול להגיש תביעת גירושין ללא הסכמה מבן זוגם.

איזה עורך דין צריך בכדי לעבור הליך גירושים עקב בגידה?

עורך דין לענייני גירושין הוא אדם המתמחה בהליך המשפטי של גירושין מבני זוג האחד מהשני. עורך דין לענייני גירושין יכול לעזור לזוגות על ידי ביצוע העבודה הלא נעימה כולה, החל ממשא ומתן על נכסים ועד לעריכת הסכם ממון. עורכי דין לגירושין אחראים גם להגשת בקשות וניירת, ואולי אפילו יוכלו לעזור לכם בהסדרת המשמורת.

 

אהבתם את המאמר? שתפו אותו :)

שתפו בווטסאפ
שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדין